Večina predloženih dokumentov za tožbo je bila redigiranih, vendar so bili pri Kentuckyju nekateri podatki pomanjkljivo zakriti. Očitno je TikTokova lastna raziskava pokazala, da »kompulzivna uporaba korelira s številnimi negativnimi učinki na duševno zdravje, kot so izguba analitičnih sposobnosti, težave pri oblikovanju spomina, upad kontekstualnega mišljenja, globina pogovorov, empatija in povečana tesnoba«. Vodstvo TikToka se je prav tako zavedalo, da kompulzivna uporaba lahko moti spanec, delo, šolske obveznosti in celo »povezovanje z ljubljenimi.«
Prav tako so vedeli, da orodje za upravljanje časa komaj pomaga mladim uporabnikom, da ostanejo stran od aplikacije. Medtem ko orodje določa privzeto omejitev uporabe aplikacije na 60 minut dnevno, so najstniki še vedno preživljali 107 minut na aplikaciji, tudi ko je bilo orodje aktivirano. To je le za 1,5 minute manj kot povprečna uporaba pred uvedbo orodja, ki je znašala 108,5 minut na dan. Na podlagi notranjih dokumentov je TikTok uspeh orodja meril po tem, kako je »izboljšal zaupanje javnosti v TikTok platformo prek medijskega poročanja.« Podjetje je vedelo, da orodje ne bo učinkovito, saj je en dokument navajal, da »mladoletniki nimajo izvršilne funkcije za nadzor nad časom zaslona, medtem ko jo imajo mladi odrasli«, drugi dokument pa, da »glede na večino meritev uspešnosti, mlajši kot je uporabnik, boljša je uspešnost«.
Poleg tega naj bi TikTok vedel, da »filter mehurčki« obstajajo in razumejo, kako potencialno nevarni bi lahko bili. Zaposleni so po dokumentih izvedli notranje študije, kjer so sami prišli v negativne filter mehurčke kmalu po sledenju določenim računom, kot so tisti, ki se osredotočajo na boleče (»painhub«) in žalostne (»sadnotes«) vsebine. Prav tako so se zavedali vsebine in računov, ki promovirajo »thinspiration«, kar je povezano z motnjami hranjenja. Zaradi načina delovanja algoritma TikToka so njegovi raziskovalci ugotovili, da so uporabniki postavljeni v filter mehurčke po 30 minutah uporabe v eni seji.
TikTok se prav tako sooča z izzivi glede moderiranja, navajajo dokumenti. Notranja preiskava je pokazala, da so mladoletna dekleta na aplikaciji prejemala »darila« in »kovance« v zameno za žive striptize. Višji vodstveni delavci v podjetju naj bi moderatorjem naročili, naj ne odstranijo uporabnikov, ki so prijavljeni kot mlajši od 13 let, razen če njihovi računi izrecno navajajo, da so mlajši od 13 let. NPR pravi, da je TikTok tudi priznal, da veliko število vsebin, ki kršijo pravila, uspe mimo njihovih tehnik moderiranja, vključno z videoposnetki, ki normalizirajo pedofilijo, poveličujejo spolni napad mladoletnikov in fizično zlorabo.
TikTokov predstavnik Alex Haurek je branil podjetje in povedal, da tožba generalnega državnega tožilca Kentuckyja »izpostavlja zavajajoče citate in jemlje zastarele dokumente izven konteksta, da bi napačno prikazala našo zavezanost varnosti skupnosti«. Prav tako je dejal, da ima TikTok »močne zaščitne ukrepe, ki vključujejo proaktivno odstranjevanje domnevno mladoletnih uporabnikov«, ter da je »prostovoljno uvedel varnostne funkcije, kot so privzete omejitve časa uporabe zaslona, družinsko povezovanje in zasebnost za mladoletnike pod 16 let«.
Vir: Kentucky Public Radio